Kedd, 2024-05-21, 3:21 PM Üdvözöllek Vendég

Tudatos álmodás, önismeret

Érdekességek
Vegyes téma
Körkérdésünk
Heti hány tudatos álmod szokott lenni?
Összes válasz: 42
Kattints a képre
Mini-chat
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Fórum » Tudatos álmodáshoz segítség » Technikák a tudatos álmodáshoz » ADA
ADA
JackedDátum: Péntek, 2015-08-07, 6:51 PM | Üzenet # 1
Dream Guide
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 57
Kitüntetések: 0
Hírnév: 1000
Állapot: Offline
All Day Awareness (Egész Napos Éberség)


Kulcsok a sikerhez

Erőfeszítés - Leszámítva pár maréknyi született tudatos álmodót a világban, többségünknek komoly erőfeszítéseket és munkát kell belefektetnünk abba, hogy elérjük a tudatos álmodást. E nélkül nem fogod elérni azt a sikert, amire számítasz.

Bizalom – Ez is olyan egyszerű, mint az előző. bíznod kell a képességeidben. Nem érdekel, ha csak tegnap csatlakoztál és gyakorlatilag fogalmad sincs arról, hogy mit csinálsz. MINDENKI képes a rendszeres tudatos álmodásra.

Tapasztalat – Ehhez még csak speciális dolgot sem kell csinálnod. Minden egyes dolog, amit a tudatos álmodás gyakorlása közben végzel, tapasztalattá válik. Csak gyakorolj szorgalmasan és szerez tapasztalatot, minden sikerből és minden bukásból.


All Day Awareness 

Szóval, mi is pontosan az a DILD? A DILD a Dream Induced Lucid Dream mozaik szava. (Álomban Indukált Tudatos Álom). Ez egy tudatos álom technika mely során az álmodó tudatára ébred annak, hogy álmodik, magában az álomban. A DILD sikeressége az éberségről szól.

Egy olyan technikát gyakorlok, amely úgy ismert, mint az All Day Awareness technikája. Az alap koncepciójáról először egy másik Dream Views tagtól hallottam… Naiya. Akik nem ismernék őt, Naiya sok éve gyakorolja a tudatos álmodást és a tudatos álmainak száma 1000 felett van.
Dióhéjban, All Day Awareness (továbbiakban ADA) nem más, mint észrevenni és figyelmet szentelni olyan apró dolgokra az életben, amit a legtöbb ember figyelmen kívül hagy vagy alapvetőnek vesz.

Vegyük például ezt: sétáltatod a kutyádat az utcán. Legyél tudatában minden körülötted lévő dolognak. Halld a lépteid a járdán, érezd, ahogy a cipőtalpaid egyenként hozzányomódnak a különböző talajhoz. Ahogy haladsz az ADA gyakorlásával, ezek az érzések az álmaidba is bekerülnek. Még ha nem is válsz tudatossá, de nagyobb figyelmet fogsz szentelni az álomkörnyezetnek. Készíts gondolatban jegyzeteket arról, hogy mit látsz, hallasz, érzel, ízlelsz és szagolsz. Ez segíteni fog emlékezni az álmaidban ébredés után. Abban is segít, hogy több részletre tudj visszaemlékezni az álmaidból. Hamarosan részletes álmaid lesznek, amik majdnem olyanok, mint egy történet cselekménye, a csapongó részletekben érkező események és gyorsan váltakozó helyszínek helyett.


Hogyan kezdj neki

Köszönöm mindenkinek az értékes visszajelzéseket. Már el is felejtettem, milyen elsöprő élmény tud, lenni mikor először állsz neki gyakorolni az ADA-t. Ekkor észrevettem, hogy kifelejtettem egy kulcsfontosságú dolgot a segédletemből. Olyan sok minden van, amit észre lehet venni, hogy szinte már a napi teendők útjába tudnak állni, és stresszt okozhatnak. A stressz egyáltalán nem jó a tudatos álmodásnak. Azt ajánlom, minden kezdő kicsiben kezdje, és úgy haladjon egyre feljebb.

Válasz ki bizonyos időpontokat a nap folyamán, mikor nem vagy elfoglalt, és gyakorold az ADA-t. Szánj 5-10 percet arra, hogy mindent észrevegyél, amit tudsz. Ismételd ezt meg a nap folyamán párszor. Némelyik napon talán képes leszel sokat gyakorolni, másokon talán kevésbé. Csinálj pár valóságtesztet is az ADA gyakorlatok alatt. Ha már gyakorlottabb leszel, és egyre könnyebbé válik, egyre gyakrabban tarthatsz ilyen 5-10 perces gyakorlatokat. Nagyon nehéz fenntartani az egész napos éberséget, ha nem vagy hozzá szokva. Én sem vagyok képes folyamatosan fenntartani a figyelmet. Néha elhagyom magam, máskor csinálom, de hirtelen észreveszem, hogy már megint zombi módban vagyok. Részletekben gyakorolni az ADA technikát így is nagyban segíteni fog az éberséged javításban. Semmiképpen se dolgoztasd meg magad túlzottan. Ha mentálisan fáradtnak kezded érezni magad, hagyj egy nap szünetet. Mindenkinek szüksége van a pihenésre.


Forrás: http://www.dreamviews.com

Beszélgetés a témáról:
http://tudatosalmodas.at.ua/forum/3-13-1
 
Fórum » Tudatos álmodáshoz segítség » Technikák a tudatos álmodáshoz » ADA
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Belépés
Keresés
Statisztika
Megosztás
Fórum újdonságok
  • The Machinist - A gépész (0)
  • Matrix (0)
  • Testbeszéd (0)
  • Tinta (0)
  • A tudatos álom (0)
  • Álombéli mozgások kiolvasása (0)
  • Hipnózis (0)
  • Tibeti álomjóga (0)
  • A tudatos álmodás (0)
  • Alvásparalízis és narkolepszia (0)
  • Ajánlott oldalak
  • www.dreamviews.com
  • Reklámfelület
    Copyright MyCorp © 2024