Szerda, 2024-05-01, 3:54 AM Üdvözöllek Vendég

Tudatos álmodás, önismeret

Érdekességek
Vegyes téma
Körkérdésünk
Heti hány tudatos álmod szokott lenni?
Összes válasz: 42
Kattints a képre
Mini-chat
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Fórum » Álomkontroll és Stabilizálás » Stabilizálás » Újrahangolás
Újrahangolás
JackedDátum: Vasárnap, 2015-08-09, 9:09 AM | Üzenet # 1
Dream Guide
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 57
Kitüntetések: 0
Hírnév: 1000
Állapot: Offline
Hogyan hangoljuk újra a tudatos álmainkat


Az áthangolás az egyik leghatékonyabb technika az álmok vezérlésére, irányítására.
Lényegében a célunk, hogy megváltoztassuk a nézetünket arról, amit az álmokról alapjába véve feltételezünk, arról hogy az álmok működése azonos vagy hasonló szabályokon alapulnak, mint az éber valóságban. (Miközben mindannyian tisztában vagyunk azzal, hogy az álmok és az ébrenlét szabályai között nincs kapcsolat, ez egy mélyen beivódott szokás, hogy „minden valóságot” ugyan olyannak tartunk.)
Hogy hogyan fogjunk hozzá az nagyban függ az egyén érdeklődésétől és akaratától. Azok, akik sci-fi fantasy vagy számítógépes játékrajongók egyfajta előnnyel indulnak másokkal szemben. Nem a legegyszerűbb ezt elmagyarázni, így talán a legjobb, ha egy példán keresztül mutatjuk be.

A Holodeck:

Tinédzser koromban nagy rajongója voltam a Star Trek: Az Új Nemzedék című TV sorozatnak. Azok, akik ismerik a sorozatot jól tudják, hogy ebben a különleges sci-fi showban  az Enterprise űrhajó mely a műsor elsőszámú kelléke volt, a fedélzetén található volt egy szoba, amit holodecknek neveztek. Azok, akik nem tudják mi ez, hadd magyarázzam el.
A holodeck egy szoba volt az űrhajó fedélzetén, ahol a legénység tagjai képesek voltak bármilyen környezet, ember vagy éppen időnként, amit kívántak annak a valóságos virtuális ábrázolására. Ezek a virtuális valóságok olykor annyira meggyőzőek voltak, hogy a műsor egy-egy epizódja csak is ott a holodeck szobában játszódott.

Röviden: ez egy szoba volt, amiben felfedezték, hogy „mi is az igazi”.
Egyébként, ahogy már azt sejteni lehetett a holodecken tapasztaltak lényegében egy ki talált számítógépes változata a tudatos álomnak. A műsorban, akik használták a holodecket képesek voltak megváltoztatni a szobát úgy hogy egyszerű parancsokat adtak a számítógépnek.
Például aki egy virtuális utcán sétált azt mondta: „Számítógép szünet” akkor ebben az esetben a táj és annak minden karaktere megmerevedett. Vagy ha azt kívánták, akkor mondhatták azt is, hogy: „Számítógép hozd létre Sherlock Holmes társalgó szobáját” és a gép teljesítette kérésüket.
Természetesen, mint fiatal fiút, aki érdekelődött a tudatos álmodás iránt ez nagyon csábító dolognak hangzott.  Eszembe jutott, hogy a tudatos álmodás a holodeck természetes változata és legalább ugyan olyan szinten lehet irányítani. Szóval kitűztem magamnak a célt, hogy a következő tudatos álmomban a jelenetek úgy játszódjanak le, mintha a holodeck szobában lennék.

A tudatos álom újra hangolása:

Lehet, hogy a tudatalatti kevésbé válogatós valóság és fikció között, és ahogyan az egy kitalált TV műsorban is lehetséges, úgy meg győzhetjük az elménket is az irányításról. Akárhogy is a rákövetkezendő tudatos álmomnál követtem a parancsokat, mint például: „Számítógép állítsd meg a programot” és körülöttem a táj megállt. A következő, amit kipróbáltam: „ Számítógép hozz létre egy tengerparti jelenetet” és igen, csak úgy, mint a TV showban (azonos vizuális átmenettel) a helyszín megváltozott.

Amikor újrahangoltam a tudatos álmomat meg győztem az elmém, hogy a holodeckhez hasonlóan működjön ne pedig egy éber valósághoz hasonlító klónt hozzon létre. Kialakítottam magamban a képességet, hogy a tudatos álmaim hangutasítás által változzon.
Természetesen anélkül, hogy tudtam volna róla, az álmok irányítása így is lehetséges, csupán csak meg kell, találjuk a módját, hogy meg győzzük az elménket róla.

Az újra hangolás egy másik módja:

Amint remélhetőleg sikerül ez a technika, nem kell Star Trek rajongóknak lennünk ahhoz, hogy elérjük ugyan azt az eredményt. Bármilyen fantasyval kapcsolatos dologra bukkanunk, legyen az film, TV műsor, játék vagy egy könyv, mindig keressünk olyan technológiát vagy mágikus képességeket, amit a saját tudatos álmunkban fel tudunk használni. Csupán annyit kell tennünk, hogy meg győzzük az elménket az álom irányításáról. A holodeck tökéletes volt arra, hogy tudatos álmainkat hangutasításokkal vezéreljük.

Ugyanakkor én azokban az időkben teljesen hittem abban, hogy ez a műsor valóságos szinte éreztem, hogy a karakterek az a világ igazi lenne. A meg győződésem, hogy ez volt a mozgatórugója ennek a technikának.
Vannak persze alternatív fikciók, melyek erre az újrahangolási technikára épülnek. Egész életünk során technológiai vívmányokat, szoftvereket használunk, amelyek lehetővé teszik számunkra, hogy következetesen megváltoztassuk a különböző médiaszolgáltatásokat.
Például azok, akik rendszeresen használnak valamilyen videó vagy képszerkesztő programot, azok láthatják mely, parancsok alkalmasak egyes feladatok elvégzésére. Ezeket felhasználhatják az álomvilág újrahangolására. Mindössze annyit kell tenni, hogy felhasználjuk azokat a variációkat, melyek ismerősek lehetnek az álomvilágban.

Erre egy nagyon egyszerű példa, hogy képzeljük el az álmot, mintha egy videó felvételt néznénk egy nagyon valósághű projektoron. Egyszerűen hidd el, és tudd, hogy előre, hátra tudod tekerni, meg tudod állítani a „videót” vagyis az álmot, mintha azt egy videó szerkesztő programon keresztül tennéd (Vagy szimplán egy asztali DVD olvasóval). Ha arra gondolsz közben, hogy működni fog akkor ez működni is fog. A trükk, hogy megtaláljuk azt a módszert, ami a legjobban meg győzi az elménket.

Röviden összefoglalva az újrahangolás az álomvilág egy másik szerkezetét mutatja meg, ahol a kísérleteink és az irányítás sokkal egyszerűbb.


Forrás:  tudatos-alom.hu
 
Fórum » Álomkontroll és Stabilizálás » Stabilizálás » Újrahangolás
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Belépés
Keresés
Statisztika
Megosztás
Fórum újdonságok
  • The Machinist - A gépész (0)
  • Matrix (0)
  • Testbeszéd (0)
  • Tinta (0)
  • A tudatos álom (0)
  • Álombéli mozgások kiolvasása (0)
  • Hipnózis (0)
  • Tibeti álomjóga (0)
  • A tudatos álmodás (0)
  • Alvásparalízis és narkolepszia (0)
  • Ajánlott oldalak
  • www.dreamviews.com
  • Reklámfelület
    Copyright MyCorp © 2024